Lišta výběru rubrik.
model HK MP5 který  na první pohled působí realisticky a kvalitně. Jedná se o "dlouhý" model s pevnou pažbou a 14" dlouhou hlavní. Tělo je masivní, vyrobené ze slitin hliníku a působí nezničitelně. V horní části je osazeno stavitelnými mířidly, pro snipery jsou zde kolejničky na optiku nebo (což ocení zvláště bojovníci v budovách ) pro kolimátor. Kolínko pro zásobník je mosazné a bočního typu, k tělu je uchycené blokem se šrouby a velmi kvalitní blokací dvojího nabití, pamětníci toto praktické a osvědčené řešení znají z legendární VM 68. Díky tomuto řešení je možno jej použít jak na levou tak i na pravou stranu. Natažení zbraně se provádí natahovacím šroubem který se nalézá v přední části těla a zároveň slouží i jako pojistka proti nechtěnému výstřelu. Další pojistku najdeme na levé straně zbraně a stejně jako u originálu  slouží k zajištění spouště. Spoušť se vyznačuje střední tuhostí a je široká a pohodlná, mechanického provedení. Pažbička je velmi podobná originální předloze, je vyrobena z neklouzavého plastu a dobře "sedí".  Pažba je pevná, z lehčeného polymeru s gumovou botkou a nepůsobí zrovna robustně, zde bude zřejmě dobré vystříkat si ji zpevňujícím tmelem. Ze stejného materiálu je vyrobeno i předpažbí a osobně bych také zde dal přednost silnějšímu a těžšímu plastu s vyšší odolností, ovšem zde je nutno upozornit na fakt že potom by tato zbraň byla již cenově někde jinde. Hlaveň je dlouhá 14" a je opatřena podélnými jemnými drážkami a děrováním, což má za úkol zvýšit její přesnost a dostřel. Zajímavostí tohoto modelu je spojení jednotlivých částí těla kolíčky s blokací proti vypadnutí což nám umožní zborku a rozborku zbraně bez použití nářadí. Samozřejmostí je zde i seřizování úsťové rychlosti nebo poutka pro nosný popruh který je možno samostatně dokoupit,  ze předu perforované předpažbí je připraveno pro vložení taktické svítilny a dále můžeme tuto zbraň opatřit například laserovým zaměřovačem s tlakovým spínačem, vše lze dokoupit jako samostatné příslušenství a navíc v opravdu velmi dobré kvalitě od značkových výrobců a na míru připravené pro tento model. Tento model je nastaven na provoz s CO2 a láhev můžeme nosit s použitím prodlužovací hadice v taktické vestě na zádech nebo po namontování bottom line z příslušenství klasicky pod pažbičkou.

 Při zkušební střelbě s CO2 a kuličkou DraXxus Blaze Winter fill při venkovní teplotě 9° C a úsťové rychlosti 290 fps na asi dvacet pět metrů byl rozptyl asi dvacet centimetrů, což je dobrý výsledek s ohledem na skutečnost že tato zbraň byla vybalena z krabice a okamžitě bez jakýchkoliv úprav a přípravy odzkoušena. Pro objektivnější zkoušku si budeme muset počkat na příznivější počasí kdy provedeme zatěžkávací test který zde samozřejmě zveřejníme.

 Celkově se tedy jedná o velmi atraktivní model s kvalitní výbavou a na tuto třídu zřejmě nadprůměrných střeleckých vlastností, který by ovšem mohl být vybaven kvalitnějšími plasty a řetízkovým podavačem na třicet kuliček, pak by neměl ve své třídě konkurenci. Je tedy vhodný pro všechny vyznavače reálného vzhledu paintballových zbraní a svojí kvalitou a výkonem je jistě nezklame.

Preferovaná Lokace?

Lesy,Louky (375 | 15%)
Budovy, Usedlosti (406 | 17%)
Zákopy,Bunkry (394 | 16%)
Kombinace Budova x Les (414 | 17%)
Jiné... (419 | 17%)

Preferovaný styl?

Postupné dobývání (449 | 19%)
CTF (475 | 20%)
Obrana x Útok (488 | 21%)
Scénáře (527 | 23%)
Jiné... (403 | 17%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (592 | 38%)
Ne (457 | 29%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one