Lišta výběru rubrik.
Tacamo AK 47 je tedy údajně vyráběn v registrované továrně vyrábějící "ostré" zbraně a s originálem má prý společnou váhu, stavitelná mířidla, "dřevěné" části a zásobník. Údajně jej mají k výcviku používat i speciální jednotky čínské armády a je-li tomu skutečně tak, tak se můžeme dočkat toho, že na některou naši letošní big game se přiřítí 5 000 ostrých čínských commandos a ukáže nám, zač je toho kalašnikov:)

 Na první pohled a omak působí AK 47 velmi robustně a spolehlivě, na nějakém US fóru jsem četl, že jej dokonce v rámci testů přejeli autem (snad to nebyl Trabant, i když...) a on to vydržel. Také je na první pohled zřejmé, kdo byl  pro AK 47 otcem i matkou, podoba s GT 1 se nezapře. Stejné tělo a stejný boční podavač, což je samozřejmě dobře, neboť GT byly ceněny pro svoji  kvalitu a spolehlivost. Podavač je tedy boční, z pravé strany,  což nám umožní (dovolí- li maska) míření přes stavitelná  mířidla a s použitím boční montáže i použití optiky nebo kolimátoru. Dále se na pravé straně těla nachází stejně jako u originálu ovladač střelby, zde sloužící pouze coby pojistka spouště. Při jejím použití se mi několikrát stalo, že se samospustila krátká dávka, což je samozřejmě nebezpečné a nežádoucí. Je-li to pouze závada tohoto kusu nebo jde-li o konstrukční chybu, ukáže až podrobnější testování.

 Natahování závěru je stylové, také téměř totožné s originálem, poměrně tuhé a krátké. Levá strana těla je opatřena pouze blokací a je zde tedy dostatek prostoru pro přichycení boční montáže na optiku. Spoušť je jednoprstá, tuhá a je opatřena pojistkou proti nechtěnému výstřelu. AK 47 má samozřejmě možnost regulace úsťové rychlosti. Ke stavěcímu šroubu se dostaneme po poměrně rychlé a jednoduché demontáži pažby, po odstranění dvou pinů sejmeme pažbu a jsme tam, kde jsme chtěli a stejným způsobem se provádí i rozborka zbraně. Hlaveň je díky absenci portingu  poměrně hlučná, což ale k této zbrani sedí:)

 AK 47 je poměrně těžký a proto nás potěší, že je vybaven nosným popruhem. Střelba z něj byla zábavná, AK 47 byl hlučný, se středním kopem a velmi dobře seděl v ruce. Přesnost střelby si po povrchním seznámením s ním netroufám hodnotit, no na vzdálenost asi 10 m a s kuličkou DraXxus Frostbite se zdála být naprosto v pořádku. Ještě jednou se vrátím  k pocitu ze střelby, opravdu jsem měl pocit že držím v rukou zbraň a moc se mi s ním nechtělo loučit, naopak mě provokoval k další a další střelbě.

 Tacamo AK 47 je tedy robustní, těžkou zbraní s velmi atraktivním vzhledem a za rozumnou cenu a zaujme především vyznavače military paintballu a hráče, kteří preferují reálnější vzhled značkovače. Jeho kvality samozřejmě prověří až čas a praxe, ale již nyní mohu říci, že by rozhodně neměl ujít vaší pozornosti.

Preferovaná Lokace?

Lesy,Louky (375 | 15%)
Budovy, Usedlosti (406 | 17%)
Zákopy,Bunkry (394 | 16%)
Kombinace Budova x Les (414 | 17%)
Jiné... (419 | 17%)

Preferovaný styl?

Postupné dobývání (449 | 19%)
CTF (475 | 20%)
Obrana x Útok (488 | 21%)
Scénáře (527 | 23%)
Jiné... (403 | 17%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (592 | 38%)
Ne (457 | 29%)
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one